Skip to main content

Robotyka w przedszkolu

Robotyka w przedszkolu Smykolandia w Osieczanach

Zajęcia z robotyki odbywają się w naszym przedszkolu raz w miesiącu. Biorą w nich udział dzieci z grupy Biedronek i Krasnali.

Celem zajęć jest zarażenie dzieci tematyką techniczną, obudzenie w nich pasji, która wprowadzi ich w fascynujący świat nauki i techniki.

Zajęcia rozbudzają wśród najmłodszych ciekawość poznawania świata oraz umożliwiają w prosty, ciekawy i efektywny sposób ich rozwój w kierunku nauk ścisłych.

Przedszkolaki na zajęciach z robotyki pracują w dwuosobowych zespołach. Każda para ma do dyspozycji komputer oraz własny zestaw klocków. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych inżynierów, którzy służą im pomocą na każdym etapie pracy oraz pokazują,  że nauka nie musi być nudna, a przede wszystkim trudna. Ich celem jest przedstawienie dzieciom  przedmiotów ścisłych  w ich prawdziwym świetle, pokazując praktyczne zastosowanie matematyki, fizyki, elektroniki i informatyki w inżynierii.

Programowanie powstałych budowli jest równie ważne jak ich budowa. Ożywienie każdego robota jest dopełnieniem całego zadania.

Środowisko programowe firmy Lego® oparte jest na środowisku programowym LabView® firmy National Instruments® – oprogramowania używanego przez naukowców i inżynierów z całego świata.

Robotyka w przedszkolu, może być dla Twojego dziecka pasją, poznawaniem fascynującego świata technologii XXI wieku, a w przyszłości stać się zawodem z perspektywami. Robotyka to zajęcia małych inżynierów.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 15 zł.

« 1 z 2 »

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =