Skip to main content

Teatrzyk kukiełkowy

„Zachęta do uprawiania, rozumienia, umiłowania sztuki teatralnej może rozwinąć się tylko wówczas, gdy człowiek w okresie wczesnego dzieciństwa nabędzie umiejętności pojmowania specyficznego języka tej dziedziny i różnych środków jej wyrazu”.

                                                                                                           Maria Signorelli

 

Sztuka teatralna w przedszkolu odgrywa szczególną rolę i jest zawsze z radością przyjmowana przez dzieci. Jej wartość polega na wzbogacaniu przeżyć oraz doświadczeń dzieci. Teatr ukazuje sytuacje  i zdarzenia, których w codziennym życiu dzieci same nie potrafią dostrzec.  Dzięki sztuce teatralnej dzieci uczą się odróżniać dobro i zło, odkrywają siły i mechanizmy rządzące światem, piękno i brzydotę , radość i smutek. Szczególnie widowiska lalkowe pozwalają wprowadzić dziecko w fantastyczny świat bajek ,rozwijać wyobraźnię i fantazję dziecka, pobudzać procesy myślenia i mowy oraz przyczyniają się do rozwoju szlachetnych i wzniosłych uczuć.

Przedszkole Smykolandia dba o częsty kontakt dzieci z różnymi formami teatralnymi . Również 1  marca 2017 r. zawitał do nas teatrzyk kukiełkowy z bajką pt.” Czerwony Kapturek”. Wszystkie dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów i w skupieniu przeżywały ich przygody . Artystów pożegnały mocne brawa i uśmiechnięte buzie dzieci. To znak, że przedstawienie bardzo się podobało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =